Mamy 3. ligę !!!

Data: 16.05.2022 r., godz. 18.00    1217
Siatkarze Volley SKK z historycznym awansem do 3. ligi.
Siatkarze Volley SKK Belsk Duży po dwóch sezonach w 4. lidze awansowali na wyższy poziom rozgrywkowy. Dopiero trzeci mecz z SPS-em Radmot Jedlińsk wyłonił zwycięzcę rundy finałowej fazy play-off. W pierwszym spotkaniu belszczanie na własnym parkiecie pokonali 3:1 zespół gości i na rewanż jechali z pokaźną zaliczką. Zgodnie z regulaminem rozgrywek w tej fazie rywalizacji gra się do dwóch wygranych. W rewanżu, na wyjeździe, po wyrównanym pojedynku lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:2, doprowadzając rywalizację w barażach do stanu 1:1. W minioną niedzielę ponownie na parkiecie rywala doszło do decydującego meczu. Drużyny wystąpiły w możliwie najsilniejszych składach wzmocnionych zawodnikami z wyższych klas rozgrywkowych. Zespół z Jedlińska reprezentowali między innymi grający w PlusLidze Mateusz Masłowski i Bartosz Firszt  z Cerradu Enea Czarni Radom oraz przyjmujący pierwszoligowego KPS-u Siedlce Filip Frankowski. Drużynę z Belska Dużego zasilili natomiast Bartłomiej Neroj i Michał Błoński z grającej w 1. lidze Lechi Tomaszów Mazowiecki oraz zawodnicy z Campera Wyszków i Sparty Grodzisk Mazowiecki.
Pierwszy set to wyrównana gra punkt za punkt w którym żadna z drużyn nie potrafiła wypracowań solidnej przewagi 9:7, 12:11, 17:17. W decydującej fazie pierwszej odsłony na prowadzenie 19:20 wyszli goście, ale ostatecznie set należał do jedlińszczan 25:23. Druga i trzecia partia to koncertowa gra ekipy z Belska Dużego. Szybko wypracowana przewaga sięgająca momentami 5-6 punktów i pewna wygrana do 22 i 19. W tej fazie meczu funkcjonawało idealne przyjęcie i precyzyjne rozegranie będące kluczem do skutecznego kończenia akcji. Gospodarze by pozostać w grze musieli w czwartym secie poprawić grę i tak też się stało. Nieznaczna przewaga 2-3 punktów wywalczona przez miejscowych utrzymymała się do stanu 21:21. W tym momencie zawodnikom trenera Trzcińskiego brakowało czterech oczek do zamknięcia meczu, ale drużyna z Jedlińska jeszcze raz pokazała charakter i ostacznie wygrała seta do 23, doprowadzając do tie-breaka. W piątym secie wróciły demony przeszłości czyli z poprzedniego przegranego przez belszczan meczu. Gospodarze niesieni dopingiem kibiców skutecznie punktowali i budowali przewagę 5:3, 7:4, 10:7. Solidnie działająca maszyna z Belska Dużego zacięła się...którą odblokował Bartłomiej Neroj. Skuteczną zagrywką odmienił losy spotkania doprowadzając do stanu 10:13 wprowadzając w osłupienie licznie zebranych kibiców oraz trenera gospodarzy Jacka Skroka. Akcje na wagę awansu wykonała para Błoński-Neroj. Ten pierwszy po idealnym przyjęciu do rozgrywającego zakończył mecz precyzyjnym atakiem z lewego skrzydła. Tym samym wygrana i historyczny awans stał się faktem. Serdeczne gratulacje dla trenera Kamila Trzcińskiego, który pomimo kontuzji prowadził zespół do ostatniego spotkania oraz prezesa stowarzyszenia Krzysztofa Małachowskiego, którego fanatyczny zapał i zaangażowanie doprowadziły do sukcesu. Szczególne gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy reprezentowali drużynę z Belska Dużego w sezonie 2021/2022 i przyczynili się do historycznego awansu oraz podziękowania dla niezawodnych kibiców z Tomaszowa Mazowieckiego i Bełchatowa.
SPS Radmot Jedlińsk - Volley SKK Belsk Duży 2:3 (25:23,22:25,19:25,25:23,13:15)