Za nami siatkarskie święto w hali GOSiR

Data: 23.11.2023 r., godz. 09.50    240
Będzinianie zwyciężają w meczu II Rundy Tauron Pucharu Polski.
W środowy wieczór hala belskiego GOSiR-u stała się areną siatkarskich zmagań na najwyższym sportowym i organizacyjnym poziomie. Do Belska Dużego w ramach rozgrywek Tauron Pucharu Polski zawitał czołowy zespól zaplecza Plus Ligi, MKS Będzin. Goście jak przystało na profesjonalną ekipę zjawili się w najmocniejszym składzie łącznie z fizjoterapeutą i statystykami. Na parkiecie nie zabrakło gwiazd zespołu, kanadyjskiego przyjmującego Brandona Koppersa czy też znanych z gry w Plus Lidze Grzegorza Pająka czy Dominika Depowskiego. Nie zawiedli również licznie zebrani kibice, którzy szczelnie wypełnili halę i żywiołowo wspierali grające drużyny. 
Sportowo bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy ProNutivy SKK Belsk Duży, którzy umiejętnościami i wydarzeniami na parkiecie nie ustępowali znacząco utytułowanym rywalom. W pierwszym secie goście nie potrafili wypracować większej przewagi punktowej i gra była bardzo  wyrównana (12:12, 13:15). W końcówce po punktowej zagrywce Łukasz Zugaja, przy stanie 23:24, trener gości skorzystał nawet  z przerwy na żądanie chcąc wybić z rytmu rozpędzonych gospodarzy. Ostatecznie seta na swoją korzyść (23:25) zamknęli goście z Będzina. W drugiej partii po skutecznych atakach Kuby Woźniaka i niespodziewanym z drugiej piłki rozgrywającego  Janka Sosnowskiego, siatkarze reprezentujący gminę Belsk Duży wyszli na prowadzenie 6:4. W środkowej fazie seta gospodarze zmarnowali trzy zagrywki co spowodowało utratę zbudowanej przewagi i wyjście na niewielkie prowadzenie ekipy z województwa śląskiego (9:10, 11:12). Dzięki szybkiej grze i bardzo precyzyjnemu rozegraniu przyjezdni zbudowali kilkopunktową przewagę i po asie Bartosza Pietruczuka wyszli na prowadzenie 15:20. Ostatecznie druga odsłona zakończyła się wynikiem 25:18 dla będzinian. Podobny przebieg miał trzeci set w którym szczególnie na początku podopieczni trenera Kamila Majewskiego pokazali się z dobrej strony, punktowy blok oraz skuteczny atak Kuby Sygitowicza (3:2). Goście nie chcieli jednak przedłużać pobytu w Belsku Dużym i w dalszym ciągu z dużą jakością w każdym elemencie gry, punktowali miejscowych. W końcówce trzeciej partii przy stanie 15:23 asem serwisowym popisał się Kuba Powałka. Ostatecznie belszczanie  w ostatniej odsłonie zdobyli 17 punktów. Pomimo przegranej, był to prawdopodobnie najlepszy mecz w tym sezonie siatkarzy ProNutivy, którzy potrafili przeciwstawić się faworyzowanej drużynie z zaplecza Plus Ligi. Duże podziękowania i gratulacje dla zawodników i trenera za walkę bez kompleksów i pokazanie dobrej siatkówki. Dzięki transmisji online  środowe  spotkanie mogli obejrzeć kibice siatkówki z całej Polski na platformach: polsatsport.pl i PolsatBoxGo.

Najlepszym zawodnikiem spotkania MVP zostali: Łukasz Swodczyk (MKS Będzin) i Paweł Szczepaniak (ProNutiva SKK). Pamiątkowe statuetki wręczyli komisarz Polskiej Ligi Siatkówki - Grzegorz Szewczyk i dyrektor Muzeum Sportu i Turystki w Warszawie - Sławomir Majcher.
Dodatkowo pamiątkowymi pucharami udekorowani zostali kapitanowie drużyn i cały zespół gospodarzy środowego spotkania. Nagrody wręczył Wójt Gminy Belsk Duży - Władysław Piątkowski.

Serdeczne podziękowania dla organizatora głównego meczu Krzysztofa Małachowskiego, licznie zebranych kibiców i wszystkich którzy przyczynili się do organizacyjnego i sportowego sukcesu wydarzenia. 

ProNutiva SKK Belsk Duży - MKS Będzin 0:3 (23:25, 18:25, 17:25)

Przebieg meczu:
I set: 3:5, 7:10, 13:15, 16:20, 23:25
II set: 5:4, 9:10, 12:15, 15:20, 18:25
III set: 4:5, 8:10, 11:15, 13:20, 17:25

ProNutiva SKK Belsk Duży: Kuba Woźniak 1, Maciej Marchewka 2, Paweł Szczepaniak 3, Kuba Gontarz 4, Kuba Sygitowicz 5, Maksymilian Taracha 9, Kuba Powałka 10, Jan Sosnowski 11, Paweł Sęk 14, Kuba Nieora 15, Łukasz Zugaj 27 (kapitan), Kacper Szwajkowski 99. Paweł Rutecki 8 (libero), Antoni Milczarski 33 (libero). Trener Kamil Majewski.

MKS Będzin:
Dominik Depowski 2, Jakub Olszewski 3, Jakub Kaliszuk, Artur Ratajczak 6, Mateusz Siwicki 7, Bartosz Pietruczuk 9, Mateusz Rećko 10, Grzegorz Pająk (kapitan), Łukasz Swodczyk 13, Brandon Koppers 17, Marcin Krawiecki 21, Daniel Popiela 66, Maciej Olenderek 14 (libero), Fabian Majcherski 16 (libero). Trener Wojciech Serafin.

Zespół sędziowski:
I sędzia: Maciej Szczykutowicz
II sędzia: Magdalena Lutek 
Sędzia liniowy 1 - Michał Kozieł 
Sędzia liniowy 2 - Damian Zaleski
sekretarz: Arkadiusz Bialik