Siatkarze Pronutivy nie zwalniają tempa.

Data: 18.12.2023 r., godz. 17.00    218
W ostatnim meczu kończącego się roku siatkarze belskiej ProNutivy zwyciężają z KPS Płock.
W sobotę 16 grudnia 2023 roku siatkarze belskiej ProNutivy udali się do Płocka na ostatni mecz kończącego się roku. W 10. kolejce będącej jednocześnie pierwszym spotkanie rundy rewanżowej belszczanie spotkali się z mocną drużyną płockiego KPS-u. Wspomnieć należy, że aktualnym trenerem płocczan jest Kamil Trzciński, który przez dwa sezony prowadził w IV lidze belskich siatkarzy. Gospodarze z pomocą strategicznego sponsora jakim jest miejscowy Orlen próbują zbudować silną ekipę. Pierwszym transferem tego sezonu było pozyskanie Jana Króla, który jeszcze wiosną tego roku reprezentował grający w Plus Lidze Indykpol ASZ Olsztyn.
Kolejny raz potwierdziło się, że kluczem do sukcesu jest stabilny i wyrównany skład, a nie wielkie nazwiska. W pierwszym secie żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi (14:15, 18:18). W końcówce więcej jakości pokazali goście, którzy zakończyli seta po skutecznym ataku Pawła Szczepaniaka (21:25). Zdecydowanie więcej emocji było w drugiej odsłonie. Twarda gra punkt za punkt od początku do finałowej fazy seta (9:9, 19:19, 23:23). W końcówce zafunkcjonował belski blok (24:25), a punkt na wagę seta podopieczni trenera Kamila Majewskiego zdobyli po błędzie w ataku gospodarzy (24:26). Trzecia partia to pełna kontrola siatkarzy reprezentujących gminę Belsk Duży (3:5, 7:10). Skuteczna zagrywka (5 asów serwisowych) oraz afektywna gra w ataku powodowała, że miejscowi stracili swoje wszystkie atuty, a przewaga przyjezdnych urosła do pięciu punktów (12:17). Siatkarze KPS-u zdołali odrobić kilka oczek (15:17), ale kolejne punktowe zagrywki Pawła Szczepaniaka i Kuby Sygitowicza wyprowadziły drużynę ProNutivy na prowadzenie 17:24. Ostatecznie trzecia odsłona po punkcie z pola zagrywki Łukasza Zugaja zakończyła się wynikiem 17:25 i tym samym belszczanie odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie i zainkasowali cenne trzy punkty na trudnym terenie.
KPS Płock - ProNutiva SKK Belsk Duży 0:3 (21:25, 24:26, 17:25)