Siatkarze z Belska Dużego bezkonkurencyjni w turnieju półfinałowym o II ligę

Data: 15.04.2024 r., godz. 18.30    104
Z kompletem zwycięstw zakończyli turniej półfinałowy o II ligę siatkarze belskiej ProNutivy
W rozgrywanym w dniach 12 - 14 kwietnia b. r. turnieju półfinałowym o wejście do II ligi poziomu centralnego bezkonkurencyjni okazali się siatkarze belskiej ProNutivy.

W piątek bez straty seta pokonali trzecią drużynę województwa wielkopolskiego GKS Zamek Gołańcz. Goście jedynie w pierwszym secie potrafili utrzymać wysoki poziom co przełożyło się na wyrównaną grę i zaciętą końcówkę. W pozostałych setach zdecydowanie dominowali gospodarze, którzy szybko potrafili zbudować przewagę i kontrolować przebieg gry.
ProNutiva SKK Belsk Duży - GKS Zamek Gołańcz 3:0 (25:23, 25:14, 25, 20)
MVP - Jakub Sygitowicz

W drugim dniu turnieju belszczanie podejmowali młody zespół Wifamy Łódź, który również nie potrafił postawić się miejscowym. Spotkanie miało jednostronny przebieg, a wynik w żadnym etapie nie był zagrożony.
ProNutiva SKK Belsk Duży - Wifama Łódź 3:0 ( 25:18, 25:17, 25:15)
MVP - Paweł Szczepaniak

W niedzielę, pewni awansu do fazy finałowej gospodarze, spotkali się z UKS Centrum Augustów. Mistrzowie Podlasia w poprzednich starciach stracili szansę na wyjście z grupę i mecz nie miał znaczenia dla wyniku końcowego turnieju. Trener Kamil Majewski tym razem skorzystał z zawodników, którzy w mniejszym wymiarze mieli okazję pokazać się na parkiecie belskiego GOSiR-u. Goście jako jedyni w turnieju zdołali "urwać" seta siatkarzom ProNutivy ostatecznie przegrywając 3:1.
ProNutiva SKK Belsk Duży - UKS Centrum Augustów 3:1 (24:26, 25:20, 25:18, 25:18)
MVP - Łukasz Zugaj

Wyniki pozostałych spotkań:
UKS Centrum Augustów - Wifama Łódź 1:3 (22:25, 17:25, 26:24, 14:25)
GKS Zamek Gołańcz - UKS Centrum Augustów 3:1 (25:16, 25:22, 20:25, 25:21)
Wifama Łódź - GKS Zamek Gołańcz - 0:3 (20:25, 29:31, 22:25)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I - ProNutiva SKK Belsk Duży - awans do turnieju finałowego
II - GKS Zamek Gołańcz - awans do turnieju finałowego
III - Wifama Łódź
IV - UKS Centrum Augustów

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 26 -28 kwietnia 2024 roku w Brzegu Dolnym, a przeciwnikami siatkarzy z Belska Dużego będą: SPS Modeko Brzeg Dolny, Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne i LKS Cisy Nałęczów.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi  zwycięstwa w turnieju oraz życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek i awansu do II ligi.

Turniej półfinałowy o wejście do II ligi PZPS patronatem objął samorząd gminy Belsk Duży na czele z Wójtem Władysławem Piątkowskim.