Siatkarze z Belska Dużego o krok od II ligi PZPS

Data: 23.04.2024 r., godz. 11.10    165
W dniach 26-28 kwietnia 2024 roku siatkarze reprezentujący gminę Belsk Duży zagrają w Brzegu Dolnym w turnieju finałowym o wejście do II ligi PZPS
W najbliższy weekend siatkarze belskiej ProNutivy udają się do Brzegu Dolnego na turniej finałowy o wejście do II ligi PZPS. Oprócz gospodarzy SPS Modeko Brzeg Dolny w rozgrywkach zobaczymy LKS Cisy Nałęczów i Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne. 
Drużyny w fazie półfinałowej zapewniły sobie udział w rozgrywkach decydujących o kształcie II ligi poziomu centralnego w przyszłym sezonie. Ekipa gospodarzy, która na pierwszym miejscu zakończyła rozgrywki dolnośląskiej III ligi zwyciężyła w półfinałach z kompletem zwycięstw. Zespół z województwa wielkopolskiego (Tarnowo Podgórne) do dalszej fazy wszedł z drugiego miejsca ulegając w jednym meczu. Podobnie z drugiej pozycji awansował LKS Cisy Nałęczów, który również doznał jednej porażki. 
O szanse drużyny w finałach spytaliśmy Krzysztofa Małachowskiego - prezesa ProNutiva SKK Belsk Duży:
"Zdajemy sobie sprawę z klasy rywali i wiemy, że w tej fazie nie ma przypadkowych drużyn. Rzetelnie trenowaliśmy i do finałów przystąpimy zmotywowani wygraną w półfinałach. Nie nakładamy na siebie żadnej presji i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zagrać najlepszą siatkówkę  na jaką nas stać w tej chwili. Cieszy mnie, że nie mamy większych problemów zdrowotnych i wszyscy zawodnicy gotowi są do gry na najwyższym poziomie. Prosimy o trzymanie kciuków wszystkich kibiców belskiej drużyny, a my ze swej strony postaramy się sprawić niespodziankę".

Terminarz rozgrywek finałowych:

Piątek 26.04.2024

- godz. 17:00 SPS Modeko Brzeg Dolny - LKS Cisy Nałęczów
- godz. 19:30 Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne - ProNutiva SKK Belsk Duży 

Sobota 27.04.2024
- godz. 16:30 LKS Cisy Nałęczów - ProNutiva SKK Belsk Duży 
- godz. 19:00 SPS Modeko Brzeg Dolny - Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne

Niedziela 28.04.2024
- godz. 13:00 Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne - LKS Cisy Nałęczów
- godz. 16:00 ProNutiva SKK Belsk Duży - SPS Modeko Brzeg Dolny

Do II ligi PZPS awansują dwie najlepsze drużyny turnieju finałowego.