Sukces młodych ministrantów

Data: 01.05.2024 r., godz. 20.20    81
Młodzi ministranci z Belska Dużego awansowali do dalszych rozgrywek

Ministranci z Parafii św. Trójcy w Belsku Dużym wywalczyli awans na Parafiadę w Pruszkowie! W hali sportowej GOSiR, w sobotę 27 kwietnia 2024 roku odbyła się edycja wiosenna Piłkarskiej Ligi Ministranckiej.

Do rywalizacji przystąpiły zespoły reprezentujące parafie z Belska Dużego, Mogielnicy, Jasieńca, Michalczewa, Goszczyna, Lipia i Błędowa. Rywalizowały one w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-V, klasy VI-VIII, liceum oraz open.

Po krótkim przywitaniu przez organizatorów, w tym ks. Marcina Szyłejkę – wikariusza Parafii św. Trójcy w Belsku Dużym zespoły przystąpiły do zmagań. Sędzią sobotniego turnieju był Adam Lubecki z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Delegatura w Radomiu oraz Tomasz Wesołowski. Rywalizacja rozgrywała się w hali sportowej GOSiR Belsk Duży oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Po spotkaniach pełnych emocji wyłoniono zwycięzców. Piłkarzom gratulował Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław PiątkowskiProboszcz Parafii Świętej Trójcy, a zarazem wicedziekan dekanatu grójeckiego – ks. Jarosław Siuchta oraz księża obecni na turnieju. Oprócz przepięknych pucharów wręczono także okolicznościowe medale, dyplomy, a najlepsi strzelcy zostali uhonorowani statuetkami. Do zwycięskich zespołów trafiły również piłki.

Belscy ministranci przygotowywani przez wikariusza belskiej parafii – ks. Marcina Szyłejkę zaprezentowali się bardzo dobrze. Młodsza drużyna (klasy I-V) zajęła drugie miejsce. Równych sobie nie mieli za to starsi ministranci (klasy VI-VIII), którzy po wysokich zwycięstwach nad konkurentami wywalczyli pewne pierwsze miejsce.

Na zakończenie turnieju wszystkim obecnym podziękował ks. Jarosław Siuchta. Proboszcz belskiej parafii cieszył się, że zmagania mogą odbywać się w tak pięknym obiekcie jakim jest hala sportowa GOSiR. Podziękował on również Wójtowi Gminy Belsk Duży za wsparcie finansowe turnieju oraz możliwość przeprowadzenia rozgrywek.

Żródło: belskduzy24