Belsk Duży z II ligą siatkówki !!!

Data: 01.05.2024 r., godz. 20.30    245
Siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży w pięknym stylu wywalczyli awans do rozgrywek II ligi poziomu centralnego
W miniony weekend siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży w pięknym stylu wywalczyli awans do II ligi PZPS. W turnieju rozgrywanym w dolnośląskim Brzegu Dolnym podopieczni trenera Kamila Majewskiego zmierzyli się z mistrzem Wielkopolski Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne, wicemistrzem województwa lubelskiego LKS Cisy Nałęczów i gospodarzami SPS Modeko Brzeg Dolny. Areną finałowych zmagań była hala sportowa miejscowego MOSiR-u nosząca imię światowej legendy tenisa stołowego Andrzeja Grubby.

W piątek siatkarze reprezentujący gminę Belsk Duży rozegrali prawdopodobnie najlepszy mecz w sezonie zwyciężając silną drużynę z Tarnowa Podgórnego. Pomimo przegranego pierwszego seta w pozostałych partiach belszczanie pokazali prawdziwy charakter i siatkarską jakość deklasując rywali w ostatniej odsłonie do 11.
Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne - ProNutiva SKK Belsk Duży 1:3 (25:20, 21:25, 19:25, 11:25)
MVP - Paweł Szczepaniak

W sobotnim meczu na przeciwko mistrzów Mazowsza stanęła drużyna LKS Cisy Nałęczów. Spotkanie nie przyniosło większych emocji i było pod pełną kontrolą siatkarzy ProNutivy. Jedynie w trzeciej partii faworyci z powiatu grójeckiego stracili koncentrację przegrywając do 17.
ProNutiva SKK Belsk Duży - LKS Cisy Nałęczów 3:1 (25:20, 25:21, 17:25, 25:17)
MVP - Jakub Gontarz

W ostatnim meczu turnieju podopieczni trenera Kamila Majewskiego do awansu potrzebowali wygrania jednego seta, a gospodarze zwycięstwa w stosunku 3:0. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły już w pierwszej osłonie w której zmotywowani siatkarze belskiej ProNutivy pewnie wygrali do 18. W pozostałych setach na parkiecie dolnobrzeskiego MOSiR-u pojawili się zmiennicy, którzy również nie pozwolili gospodarzom na przejęcie inicjatywy.
SPS Modeko Brzeg Dolny - ProNutiva SKK Belsk Duży 0:3 (18:25, 23:25, 19:25)
MVP - Jakub Woźniak

Siatkarze ProNutivy SKK w doskonałym stylu dokonali historycznego wyczynu awansując do II ligi, będąc jedyną drużyną w powiecie grójeckim w sportach zespołowych grającą na poziomie centralnym. W sezonie 2023/2024 zawodnicy reprezentujący gminę Belsk Duży zwyciężyli 23 z 24 spotkań (17 w lidze, 3 w półfinałach i 3 w finałach baraży o II ligę) tracąc jedyne 11 setów przy 68 wygranych.

Wyniki pozostałych spotkań turnieju finałowego:
SPS Modeko Brzeg Dolny - LKS Cisy Nałęczów 3:2 (25:21, 25:11, 24:26, 23:25, 16:14)
Tarnovia Tarnowo Podgórne - SPS Modeko Brzeg Dolny 3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:14)
LKS Cisy Nałęczów - Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:3 (27:29, 12:25, 24:26)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I - ProNutiva SKK Belsk Duży - awans
II -Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne - awans
III - SPS Modeko Brzeg Dolny
IV - LKS Cisy Nałęczów

Serdeczne gratulacje dla zawodników, trenera Kamila Majewskiego i prezesa Krzysztofa Małachowskiego za historyczny wynik, sportowe emocje i budowanie pozytywnego wizerunku gminy Belsk Duży na sportowych arenach całego kraju.

Skład "złotej" drużyny: Łukasz Zugaj - kapitan, Kuba Wożniak, Paweł Szczepaniak, Kuba Gontarz, Jan Sosnowski, Kuba Sygitowicz, Wojciech Przybylski, Antoni Milczarski, Kuba Powałka, Maksymilian Taracha, Kacper Szwajkowski, Maciej Marchewka, Kuba Nieora, Paweł Rutecki.