Belsk przegrywa z Mszczonowem w 11. kolejce siatkarskiej IV ligi

Data: 08.02.2021 r., godz. 08.30    439
Volley SKK Belsk Duży vs UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów - 1:3
W jedenastej serii spotkań miejscowy Volley SKK podejmował sąsiadów z ligowej tabeli drużynę UKS Olimpijczyk Mszczonów. Przed niedzielnym meczem zespoły zajmowały odpowiednio 6 i 5 miejsce co zwiastowało, że spotkanie będzie wyrównane i zacięte. Na jesieni siatkarze z Belska gładko za trzy punkty wygrali w Mszczonowie i to oni mieli lekką psychologiczną przewagę. Parkiet belskiego GOSiR-u zweryfikował wszelkie teoretyczne rozważania i pokazał aktualną dyspozycje drużyn. W pierwszy set lepiej wchodzą goście sytematycznie budują  niewielką  przewagę punktową - 0:3, 11:15. Przy stanie seta 13:18 "czas"  bierze trener Trzciński, ale nie wpływa to na obraz  gry gospodarzy. Ostatecznie pierszwszy set do 19 wygrywają goście. Drugi set daje nadzieję na zaciętą rywalizacje w pozostałych partiach. Błyskawiczne prowadzenie 5:0, 11:3, 15:4, 20:9 i wygrana do 17, pokazuje potencjał zawodników z Belska.  Trzeci i czwarty set do bezdyskusyjna dominacja gości. Seryjnie tracone punkty, katastrofalna zagrywka (23 stracone serwisy w całym maczu) oraz  błędy w rozegraniu powodują, że miejscowi przegrywają kolejne partie do 15 i 13. Niedzielna przegrana powoduje, że miejscowi tracą kontakt z czołówką oraz  komplikują sobie walkę o fazę play-off i ewentualne szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Szansa na przełamanie i podreperowanie bilansu punktowego już w najbliższy wtorek w derbach powiatu grójeckiego z Sadownikiem Błędów.
Volley SKK Belsk Duży - UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów 1:3 (19:25, 25:17, 15:25, 13:25)