Belski Festiwal Siatkówki Belsk Duży 2021

Liczba odwiedzających: 593
Hala sportowa miejscowego GOSiR-u kolejny raz była areną siatkarskich zmagań. W minioną sobotę w obsadzie międzynarodowej odbył się "Belski Festiwal Siatkówki 2020" z udziałem trzech zespołów: Italian Volley Masters - reprezentacja Włoch w kategorii masters, Kaman Volley Masters Poland oraz Volley SKK Belsk Duży - miejscowa drużyna przygotowująca się do startu w rogrywkach IV ligi siatkówki. Punktualnie o godz. 12 po przywitaniu zaproszonych gości, zawodników oraz kibiców Wójt Gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski  dokonał  oficjalnego otwarcia turnieju. Z uwagi na międzynarodowy charakter zawodów przed meczami w oprawie barw narodowych Polski i Włoch odegrane zostały hymny państwowe.
W pierwszym meczu miejscowy Volley SKK Belsk Duży podejmował Italian Volley Masters. Spotkanie było bardzo zacięte i do końca trudno było wskazać zwycięzce. Po wygranej w pierwszym secie przez siatkarzy z Belska do 23, przyszła zdecydowana porażka w drugim secie do 17. O wygranej Włochów zdecydował trzeci set, który do stanu 18:18 był bardzo wyrównany i obie drużyny miały szanse na końcowe zwycięstwo. Ostatecznie w końcówce więcej zimniej krwi i boiskowego doświadczenia zachowali goście, którzy rozstrzygnęli seta na swoją korzyść do 20.
WYNIK MECZU NR 1
Volley SKK Belsk Duży - Italian Volley Mastars - 1:2 (25:23, 17:25, 20:25)
W drugim meczu gospodarze podejmowali zespół Kaman Volley Poland. Mecz był toczony od początku pod dyktando miejscowych. Przewaga widoczna była w każdym elemencie gry i ostatecznie mecz po krótkich dwóch setach rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy z Belska.
WYNIK MECZU NR 2
Volley SKK Belsk Duży - Kaman Volley Masters - 2:0 (25:11, 25:9)
W meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju zagrali reprezentanci Włoch z drużyną Kaman Volley Masters. Faworytami spotkania byłi goście z Italii, jednak przebieg spotkania zupełnie tego nie potwierdzał. Długimi fragmentami gra była bardzo wyrównana, a wyniki poszczególnych setów nie odzwierciedlały tego co się działo na parkiecie. Mimo ambitnej postawy zawodników Kaman Volley po raz kolejny zwcięstwo odniosła ekipa Italian Volley Masters. W przypadku przegranej  gości zwycięstwo w turnieju przypadłoby zespołowi z Belska Dużego. Tak się jednak nie stało i okazały puchar trafiłł do drużyny z Półwyspu Apenińskiego.
WYNIK MECZU NR 3
Italian Volley Masters - Kaman Volley Masters - 2:0 (25:19, 25:15)
Obsada sędziowska turnieju:
- Iga Czernicka - sędzia głowny,
- Tomasz Tkaczyk, Dominik Sankowski - sędziowie liniowi
Belski Festiwal Siatkówki oficjalnie zakończył Pan Władysław Piątkowski - Wójt Gminy Belsk Duży wręczając zawodnikom zwcięskiej drużyny  puchar i pamiątkowe patery dla pozostałych uczestników. Pomysłodawcami turnieju byli Krzysztof Małachowski - pasjonat i propagator siatkówki oraz przezes stwowarzyszenia Kibicujemy z Klasą, a także Krzysztof Makczewski organizartor turniejów z serii Kaman Cup oraz mistrzostw Polski i Europy w siatkówce w kategorii masters.
Szczególne podziękowania kierujemy dla dyrekcji Ferrero Polska sp. z o. o za ufundowanie pucharu i pamiątkowych pater oraz wsparcie imprezy słodyczami. Dziękujemy Pani Teresie Bogdańskiej - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym oraz nauczycielom i uczniom za pomoc w organizacji turnieju. Seredeczne podziękowania dla Pani Barbary Sibilskiej za profesjonalne tłumaczenie z języka polskiego na włoski.
Turniej potwierdził, że ciekawe i stojące na wysokim sportowym poziomie wydarzenia, można organizować z sukcesem, także w mniejszych miejscowościach. Dziękując wszystkim kibicom za doping na trybunach, zapraszamy do belskiej hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji na kolejne wydarzenia.

Impreza odbyła się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarno-epidemicznych.